M Technologie fiton derbin e kryeqytetit

Volejboll

M Technologie fiton derbin e kryeqytetit

Nga: K. G. Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 19:14
M Technologie fiton derbin e kryeqytetit

M Technologie fiton derbin e kryeqytetit me rezultat 3:0 ndaj Prishtina F, në takimin e parë të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në volejboll. 

Lojë e mirë e vashave të M Technologie dhe fituan me plotë meritë ndaj rivales të të njëjtit vend.

Në fakt, M Technologie ka ekipin me lojtare me përvojë, ndërsa Prishtina F shumica janë të reja dhe që premtojnë shumë. 

M Technologie është në vend të dytë me 27 pikë, ka një me pak se Skenderaj dhe Prishtina F renditet në pozitën e pestë me 14 sosh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat