Universiteti i dikurshëm - Bota Sot
Universiteti i dikurshëm

Volejboll

Universiteti i dikurshëm

Nga: K. G. Më: 31 mars 2020 Në ora: 13:08
Universiteti i dikurshëm

Universiteti i Prishtinës në vitet e 80-ta ka qenë ndër skuadrat që lakmohej nga shumë ekipet jo vetëm të Kosovës për organizim.

Klub që kishte kaluar periudha të ndryshme, sidomos edhe në vitet më të vështira të kohës së okupimit (1991-1999).

Klub që ka dhënë shumë emra por sot nuk ekziston me këtë emër që dikur ishte krenari! 

Klubi i Volejbollit Universiteti, nga e majta, në këmbë: Ylber Osmani, Shpend Qamili, Lulezim Gërguri, Ismet Bajrami, Gazmend Ballabani dhe Xhavit Kajtazi (trajner i skuadrës). Nga e majta, ulur: Lulëzim Kazazi, Veli Kajtazi, Mehdi Mehmeti dhe Faton Spahiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat