Shembulli i sportistes, ushtron me intensitet të shtuar - Bota Sot
Shembulli i sportistes, ushtron me intensitet të shtuar

Volejboll

Shembulli i sportistes, ushtron me intensitet të shtuar

Nga: K. G. Më: 1 prill 2020 Në ora: 16:02
Shembulli i sportistes, ushtron me intensitet të shtuar

Sportistët dhe sportistet e Kosovë, secili në mënyrë individuale duhet që të mbajë formën, që të janë të gatshëm të paktën për vazhdimin e garave.

Volejbollistja e talentuar nga komuna e Lipjanit, Leonita Hoxha, që luan për Prishtina F, anëtare e elitës së volejbollit të Kosovës, është shembull që duhet të ndiqet nga të gjitha volejbollistet.

Ajo stërvitet me intensitet të shtuar dhe me synim që të ruajë sado kudo formën. Edhe në kushte shtëpiake gjen mundësi të mirë që të përgatitesh dhe të ruash edhe nivelin e formës.

Image

Të gjithë sportistë janë me bindje se do të kthehen shumë shpejt në përgatitje në palestra dhe garave sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat