Arta Ramadani tregon formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019! 

Volejboll

Arta Ramadani tregon formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019! 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 prill 2020 Në ora: 21:20
Arta Ramadani

Kryetrajnerja e Ferizajt (femrat), Arta Ramadani, ka zgjedhur formacionin më të mirë për 20 vitet e fundit në volejbollin e Kosovës (femrat). Ajo përgjigjet në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, duke thënë se Shemsije Asllanaj, është volejbollistja më e mirë në 20 vitet e fundit.

Duhet sqaruar, se të martën, me 21 prill, do të publikojmë edhe trajnerët tjerë dhe ish volejbollistet, si i kanë paraqitur formacionet më të mira për 20 vitet e fundit, por emrat nuk do t’i zbulohen atyre, sepse do të mbeten vetëm të njohur për redaksi.  

Formacioni më i mirë 1999-2019 të femrat, sipas Arta Ramadanit

Pasuse: Blinera Jaha 
Pranuese: Vildane Jashari
Pranuese: Shemsie Asllanaj
Korrektore: Rukie Muja 
Qendër: Albulena Ejupi, Fjolla Shabani.
Libero: Fjolla Hyseni, Ira Salihu
Volejbollistja më e mirë: Shemsije Asllanaj
Trajner: Abedin Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat