Edona Gjinolli vendosi për formacionin më të mirë të vitit 1999-2019

Volejboll

Edona Gjinolli vendosi për formacionin më të mirë të vitit 1999-2019

Nga: K. Goca Më: 20 prill 2020 Në ora: 17:20
Edona Gjinolli vendosi për formacionin më të mirë të vitit 1999-2019

Ish volejbollistja e mirënjohur, Edona Gjinolli, iu është përgjigjur anketës së rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot” dhe ka vendosur publikisht të del me emër, në përzgjedhjen e formacionit më të mirë të Kosovës në volejboll (femrat), për periudhën 1999-2019!  

Nesër do t’i publikojmë të gjitha dhe në bazë të votimeve, do të dihet cilët do të janë në bazë të pozitave në formacionin më të mirë të periudhës 1999-2019.

Formacioni më i mirë 1999-2019 të femrat, sipas Edona Gjinollit
1. Pasuese: Edona Gjinolli, Ganimete Gërbovci
2. Pranuese: Shemsije Asllanaj
3. Qendër: Fjolla Shabani
4. Libero: Ira Salihu
5. Korrektore: Flutra Hasani

Volejbollistja më e mirë 1999-2019: Shemsije Asllanaj

Trajneri më i mirë 1999-2019: Naser Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat