Ky është formacioni më i mirë për periudhën 1999-2019, sipas Bahri Gjinovcit 

Volejboll

Ky është formacioni më i mirë për periudhën 1999-2019, sipas Bahri Gjinovcit 

Nga: K. G. Më: 20 prill 2020 Në ora: 18:06
Ky është formacioni më i mirë për periudhën 1999-2019, sipas Bahri Gjinovcit 

Bahri Gjinovci, trajner i klubit të volejbollit Prishtina F, në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, vendosi të zgjedhë formacionin më të mirë për periudhën 1999-2019.

Nesër do të publikojmë në tërësi secila lojtare në cilën pozitë mori vota më shumë dhe formacionin më të mirë të periudhës 1999-2019.  

Formacioni më i mirë 1999-2019 të femrat, sipas Bahri Gjinovcit

1. Pasuese: Ganimete Gërbovci, Blinera Jaha
2. Korrektore: Vlora Hasani
3. Pranuese: Shemsije Asllanaj
4: Pranuese: Vildane Jashari
5. Qendër: Fjolla Shabani, Albulena Ejupi
6. Libero: Fjolla Hyseni
Volejbollistja më e mirë 1999-2019: Shemsije Asllanaj
Trajner: Lorik Ilazi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat