Vlora Hasani – korrektorja më e mirë e Kosovës në periudhën 1999-2019 

Volejboll

Vlora Hasani – korrektorja më e mirë e Kosovës në periudhën 1999-2019 

Nga: Kemajl Goca Më: 24 prill 2020 Në ora: 16:03
Vlora Hasani – korrektorja më e mirë e Kosovës në periudhën 1990-2019 

Vlora Hasani-Berisha, ish volejbolliste e spikatur dhe ish anëtare e kombëtares së Kosovës, është korrektorja më e mirë në Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas anketës së rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”.

Në anketë morën pjesë 6 trajnerë të Superligës A (femrat) dhe 8 ish volejbolliste të mirënjohura, nga këta të anketuarit Vlora mori 7 vota apo katër më shumë se Rukie Muja.  

POZITA - KORREKTORE 

Sipas anketës, VLORA HASANI-BERISHA, është korrektorja më e mirë e periudhës 1999-2019.
Renditja 

1. Vlora Hasani-Berisha    7 vota
2. Rukie Muja    3
3. Flutura Hasani    2
3. Shemsija Asllanaj    1
3. Dhurata Sylejmani    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat