Ibrahimi-Krasniqi 7:4! Abedin Ibrahimi trajneri më i mirë në 20 vitet e fundit

Volejboll

Ibrahimi-Krasniqi 7:4! Abedin Ibrahimi trajneri më i mirë në 20 vitet e fundit

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2020 Në ora: 14:06
Ibrahimi-Krasniqi 7:4! Abedin Ibrahimi trajneri më i mirë në 20 vitet e fundit

Abedin Ibrahimi, disa vite pasluftës ka qenë trajner dhe e ka udhëhequr Kastriotin e Ferizajt, ndërsa Naser Krasniqi, trajner që drejtoi disa skuadra me sukses të madh, kur ishin në fushë këta protagonistë, rivaliteti mes tyre ishte më shumë se sportiv.

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, nga 6 trajnerët e Superligës A dhe 8 ish volejbollistet e mirënjohura, Abedin Ibrahimi fitoi 7 vota e Naser Krasniqi 4.

Krasniqi e pak fat do të fitonte këtë garë por vota e vendosën Ibrahimin trajnerin më të mirë në dy dekadat e fundit, në periudhën 1999-2019. Si njëri dhe si tjetir janë shembullorë në punën e tyre.
 
POZITA TRAJNERI
Sipas anketës, ABEDIN IBRAHIMI, është trajneri më i mirë i periudhës 1999-2019.
Renditja

1. Abedin Ibrahimi    7   
2. Naser Krasniqi    4
3. Lorik Ilazi    2
3. Bahri Gjinovci    2
3. Mehmdi Mehmeti    2

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat