Shema fiton për një pikë karshi Vildanes

Volejboll

Shema fiton për një pikë karshi Vildanes

Nga: Kemajl Goca Më: 26 prill 2020 Në ora: 18:05
Shema fiton për një pikë karshi Vildanes

Ish volejbollistja e mirënjohur, Shemsie Asllanaj, është zgjedhur më e mira në pozitën e pranueses në Kosovë në periudhën 1999-2019.

Ajo fitoi për një pikë karshi Vildanes Jasharit, në anketën që u bë nga rubrika e sportit e gazetës kombëtare “Bota sot”.

Në anketë ishin të përfshirë gjashtë trajnerë të Superligës A dhe 8 ish volejbolliste të njohura të kombëtares së Kosovës. Shemai fitoi me 9 vota, një më shumë se Vildanja dhe katër më shumë se Afërdita Sadiku që renditet në pozitën e tretë.

Shema dhe Vildanja janë pranueset më të mira në Kosovë në periudhën 1999-2019. 

POZITA PRANUESE:

Sipas anketës, SHEMSIJE ASLLANAJ, është pranuesja më e mirë për periudhën 1999-2019.

Renditja

1. Shemsije Asllanaj     9 vota

1. Vildane Jashari         8

2. Afërdita Sadiku        5

3. Shqipe Kçiku   3

4. Arbenita Ymeri         2

4. Sherife Behrami       1

4. Adelajda Prenga       1

4. Vlora Hasan-Berisha 1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat