Naser Krasniqi - njeriu i Gjeneratës së Republikës - Bota Sot
Naser Krasniqi - njeriu i Gjeneratës së Republikës

Volejboll

Naser Krasniqi - njeriu i Gjeneratës së Republikës

Nga: K. Goca Më: 6 maj 2020 Në ora: 17:52
Naser Krasniqi - njeriu i Gjeneratës së Republikës

Si çdo sport tjetër në Kosovë, edhe volejbolli ka pasur protagonistët që dhanë shumë.

Në vitet e 90-ta, në kohën e okupimit (1991-1999), gjithçka ishte uzurpuar në Kosovë nga pushtuesi serb. 

Naser Krasniqi, i takon Gjeneratës së Republikës. Ai, atëkohë si volejbollist, ka dhënë shumë me shumë shokë, duke e mbajtur gjallë sportin skofiar. 

Në kushte e rrethana të vështira e kanë zhvilluar volejbollin, në fusha e salla të improvizuara. 

Krasniqi nuk u ndal edhe përkundër presionit që kishte nga regjimi serb. 
Ai, me mijëra sportistë iu kundërvunë fuqishëm agresorit serb dhe zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat