Ferizaj bindshëm kundër Prishtina Volley - Bota Sot
Ferizaj bindshëm kundër Prishtina Volley

Volejboll

Ferizaj bindshëm kundër Prishtina Volley

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 22:06
Ferizaj bindshëm kundër Prishtina Volley

Ferizaj bën hapin e parë drejt titullit të kampionit, kështu duke e mposhtur Prishtina Volley në finalen e parë të zhvilluar në Ferizaj.

KV Ferizaj-KV Prishtina Volley 3:0 (27:25, 25:20, 25:22)

Finalja e dytë në konkurencën e meshkujve do të zhvillohet të mërkurën me fillim nga ora 18:00, në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Nëse Ferizaj fiton edhe ndeshjen e dytë do të shpallet kampion i këtij edicioni, në të kundërtën nëse fiton Prishtina Volley do të zhvillohet edhe një ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat