Ndërroi jetë nga koronavirusi, ja kush është ish-volejbollistja shqiptare

Volejboll

Ndërroi jetë nga koronavirusi, ja kush është ish-volejbollistja shqiptare

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 13:16
Ndërroi jetë nga koronavirusi, ja kush është ish-volejbollistja shqiptare

Një prej viktimave nga katër të tilla gjatë 24 orëve të fundit, është një 57-vjeçare nga Shkodra.

Ajo është Gonxhe Rexhepi, ish-volejbolliste e klubit sportiv të Vllaznisë. Viktimat e tjera janë një nga Durrësi dhe dy nga Tirana.

Ministria e Shëndetësisë tha se situata në Spitalin Infektiv po përkeqësohet, pasi numri i rasteve është rritur, duke shtuar se vërehet me shqetësim edhe rritja e numrit të të prekurve tek moshat e reja.

Ky lajm ka tronditur opinionin sportiv shqiptar e më gjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat