Federata e Volejbollit e Kosovës pezullon garat

Volejboll

Federata e Volejbollit e Kosovës pezullon garat

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 18:04
Federata e Volejbollit e Kosovës pezullon garat

Federata e Volejbollit e Kosovës pezullon garat.

"Ju informojm se pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e aktiviteteve sportive në ambiente të mbyllura, Federata e volejbollit e Kosovës ka bërë kërkesë që të vazhdohen garat e Superligës B, pasi që tashmë janë zhvilluar dy xhiro.

Sot kemi marrë përgjigje negative dhe me këtë rast po ju infomojmë se në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës do të pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura.

Pezullohen stervitjet, garat për të gjithë anëtarë e FVK-së në ambiente të mbyllura deri në një vendim tjetër.

Federata e Volejbollit ju bënë thirrje të gjithë anëtarëve që të respektojn udhëzimet dhe rekomandimet e MSH dhe IKSHP për mbrojtjen dhe parandalimin e Covid-19. Urojmë që të keni shëndet dhe sa më shpejt të rikthehemi me aktivitetet tjera!", thuhet në njoftimin e FVK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat