Shfuqizohen kampionatet botërore të klubeve

Volejboll

Shfuqizohen kampionatet botërore të klubeve

Më: 22 shtator 2020 Në ora: 13:11
Shfuqizohen kampionatet botërore të klubeve

Këshilli administrativ i Konfederatës Botërore të Volejbollit, ka shfuqizuar kampionatet botërore të klubeve në konkurrencën e meshkujve dhe të femrave për shkak të pandemisë së virusit korona.

Siç u bë e ditur, Federata Botërore e Volejbollit (FIVB) njoftoi se të interesuarit për organizimin e turneut në vitin 2021 do të jenë në gjendje të bëjnë gara deri në fund të Tetori, shkruan portali në Fejsbuk, Kosova sport.

Gjithashtu, FIVB bëri të ditur se 20 ekipe do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror të Kadetëve në vitin 2021, dhe 16 në Kampionatin Botëror për të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat