Sava në Skenderaj, frikëson Dritën dhe M-Technologien 

Volejboll

Sava në Skenderaj, frikëson Dritën dhe M-Technologien 

Nga: K.Goca Më: 15 tetor 2020 Në ora: 18:34
Sava në Skenderaj, frikëson Dritën dhe M-Technologien 

Volejbollistja e mirënjohur nga Shqipëria, Sava Thaka, firmos me nënkampionet e Kosovës, Skenderaj!

Sava është prej përforcimeve më spektakolaren dhe në anën tjetër frikëson rivalet e Skenderajt, si kampionen në fuqi M-

Technologie nga Prishtina po ashtu edhe Dritën nga Gjilani. 

Image

“Sava Thaka i bashkohet KV Skenderaj.
Është e gjatë 197 centimetra, pozicioni qendër, reprezentuese e pa diskutuar e Shqipërisë, me një eksperiencë shumë  të madhe ndërkombëtare.
Sava zgjodhi t’i bashkohet KV Skenderaj përkundër shumë ofertave nga e gjithë Europa, duke ardhur me qëllimin për ta ndihmuar klubin tonë në arritjen e synimeve.
Mirësevjen Sava dhe faleminderit qe zgjodhe KV Skenderaj”, njofton klubi Skenderaj. 
Karriera sportive 
2020-2021 KV Skënderaj
2019-2020Maccabi Ashdod Izrael
2018-2019Włocławskie Towarzystwo Siatkowki
2013-2018 Kombëtarja e Shqipërisë 
2017-2018Spisska Nova Ves (Sllovakia)
2016-2017KSZO Ostrowiec Orlen Liga (Polonia)
2015-2016 Barleti Volley nga Shqipëria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat