Kampioni nuk ndalet, gjunjëzon edhe Vëllaznimin

Volejboll

Kampioni nuk ndalet, gjunjëzon edhe Vëllaznimin

Nga: K.G. Më: 28 tetor 2020 Në ora: 23:55
Kampioni nuk ndalet, gjunjëzon edhe Vëllaznimin

Kampioni në fuqi, Ferizaj, nuk ndalet por vazhdon me serinë e fitoreve në elitën e volejbollit të Kosovës. 

Kryetrajneri Arlind Ibrahimi me djelmoshat e tij ka shënuar fitoren e tretë rresht në kampionat. 

Ferizaj arriti fitore me rezultat 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) kundër Vëllaznimit. 

Gjakovarët me gjithë humbjen, lanë përshtypje të mirë, për faktin se në të tre setet luftuan maksimalisht!

Ferizaj tani ka 9 pikë dhe me synime të qarta: ta mbrojë titullin e kampionit dhe të luftojnë për Kupën e Kosovës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat