Tri skuadra në tri pozitat e para me pikë të njëjta! Ferizaj kryeson të meshkujt

Volejboll

Tri skuadra në tri pozitat e para me pikë të njëjta! Ferizaj kryeson të meshkujt

Nga: K.G. Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 22:41
Drita

Drita nga Gjilani (një ndeshje me pak), M-Technologie nga Prishtina dhe Prishtina F, janë në tri pozita e para me pikë të njëjta, me nga 18 pikë në Superligën e Kosovës në volejboll (femrat).

Drita fiton si mysafirë ne rezultat bindës 3:0 ndaj Fushë Kosovës. 

“Në këtë xhiro ishim përballë klubit të Dritës, ku në kategorinë e juniorëve arkëtuam një pikë, përkundër që pritej edhe një fitore.

Image

Rezultatet - femrat

Seniorët treguan që kanë formësuar personalitetin duke luajtur lojën e tyre të mirë përkundër kundërshtarit të fortë.

Image

Tabela - femrat

Vazhdojmë drejt objektivit të këtij sezoni, përpara ekipi më i mirë kolektiv i qytetit”, shkruan në faqen e KV Fushë Kosovës.

Image

Rezultatet - meshkujt

Në konkurrencën e meshkujve, kampioni në fuqi, Ferizaj, ka shënuar fitore si mysafirë me 3:1 ndaj Drenicës nga Skenderaj.

Image

Tabela - meshkujt

Ferizaj kryeson me 18 pikë, duke lënë pas Dritën me 17, Drenicën me 14 pikë etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat