Butrinti e çoi në vend amanetin e babait 

Volejboll

Butrinti e çoi në vend amanetin e babait 

Nga: K.Goca Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 14:16
Në të majtë në këmbë është Driton Bytyçi, në mes Butrint Bytyçi dhe në të djathtë Armend Berisha, ulur Art Tërstena

I ndjeri Jusuf Bytyçi -  më i merituari që sot Ferizaj është klub i fuqishëm në volejbollin e Kosovës. 

Ai në vitin 1993, e themeloi klubin dhe në vitet më të vështira, në kohën kur u përballen me kërcënimet e mëdha të regjimit kriminal serb. 

Jusuf Bytyçi ndërroi jetë në fund të gushtit të vitit 2018, por djelmoshat e Ferizajt, me kryetrajnerin e shquar Arlind Ibrahimi,  vazhduan rrugën e Jusufit,  në edicionin 2019-2020 me klub janë kampion i Kosovës dhe para një jave edhe fitues i Kupës. 

Arlind  Ibrahimi është shembull se si punohet dhe menaxhohet një klub. Pjesë e klubit të Ferizajt është dhe djali i Jusufit, Butrinti, që po tregon lojëra të mira dhe e çoi në vend amanetin e babait, duke fituar titullin dhe Kupën e Kosovës.

Në të majtë në këmbë është Driton Bytyçi, në mes Butrint Bytyçi dhe në të djathtë Armend Berisha, ulur Art Tërstena.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat