Dramë në derbin Peja - Prishtina Volley

Volejboll

Dramë në derbin Peja - Prishtina Volley

Nga: K.G. Më: 2 tetor 2021 Në ora: 23:11
Peja

Peja, kampion në fuqi, nëpër vrimë të gjilpërës shënoi fitore me rezultat të ngushtë 3:2 ndaj Prishtina Volley, në hapje të edicionit të ri të Superligës së Kosovës në volejboll.

Derbi që e arsyetoi veten deri në pikën e fundit, Peja triumfon, ndërsa Prishtina Volley e pafat.

Ndeshje e luftuar e për infarkt, megjithatë kampioni ia doli në setin taj-brek.

Peja ndali dy pikë e Prishtina Volley importon një pikë.

“Kampioni nuk mposhtet!

E nisim me këmbë të mbarë sezonin e ri 2021/22, duke e mposhtur Prishtina Volley, 3:2 në sete.

Lojtarët Adriatik Kajtazi dhe Bardhyl Hajdaraj munguan për shkaqe procedurale”, shkruan në faqen e KV Peja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat