Prishtina shijon gëzimin e parë, fitore që i jep zemër 

Volejboll

Prishtina shijon gëzimin e parë, fitore që i jep zemër 

Nga: K.G. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 21:34
Foto e vitit të kaluar

Prishtina F më në fund shijon fitoren e parë në Superligën e Kosovës në volejboll.

Vashat e Prishtinës e mposhtën me rezultat 3:0 Malishevën.

Pas tri humbjeve shënuan fitoren e parë, e cila iu jep zemër për në vazhdim të kampionatit.

Drejtori sportiv, Mehdi Mehmeti e presidentja e klubit, Ganimete Gërbovci, kanë përqendruar të gjitha forcat në volejbolliste të reja, duke vlerësuar se kjo është baza e të ardhmes së klubit. 

Një fitore shumë e ëmbel për klubin me të vjetër në kryeqytet.

Rezultatet e javës së 4-të

Ferizaj – Drita 0:3
Skenderaj – Fer Volley 1:3
Feronikeli – Kastrioti 2:3
Prishtina – Malisheva 3:0
Fushë Kosova – M-Technologie 0:3

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat