Tirana fiton derbin me Erzenin në Prishtinë

Volejboll

Tirana fiton derbin me Erzenin në Prishtinë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 16:38
Tirana fiton derbin me Erzenin në Prishtinë

Tirana fiton derbin me Erzenin në Prishtinë!

Skuadra e Tiranës në volejboll për meshkuj është shpallur fituese e Kupës Pavarësia, turne që u zhvillua për tri ditë me radhë në Prishtinë (Kosovë).

Bardheblutë e drejtuar nga trajneri Arben Sako fituan 3-0 në finale ndaj Erzenit, në derbin shqiptar.

Një finale e dominuar dhe fituar me meritë nga Tirana (25-19, 25-18, 25-17 rezultati i tri seteve), që e pati gjatë gjithë kohës lojën nën kontroll, duke qenë superiore. Në takimet gjysmëfinale, dy skuadrat shqiptare patën eliminuar dy rivalët nga Kosova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat