Kosova shumë keq në ranglistën botërore

Volejboll

Kosova shumë keq në ranglistën botërore

Nga: K.G. Më: 4 janar 2022 Në ora: 18:37
Kosova shumë keq në ranglistën botërore

Për dallim nga femrat që janë në pozitën e 74-të, Kombëtarja e Kosovës meshkujt qëndron shumë keq në ranglistën botërore, e cila u publikua sot nga Federata Botërore e Volejbollit.

Kosova renditet në vend të 104-të me 7 pikë, ndërsa Shqipëria është në të 69-tin me 76 pikë.

Kuqezinjtë nuk janë keq në ranglistë, kur kihen parasysh Dardanët se ku ndodhen.

Në renditjen e përgjithshme, Brazili udhëheq me 399 pikë, pasojnë Polonia 384, Rusia 352, Franca 341 pikë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat