Kur Vlora Hasani kundërshtonte hilet e trajnerëve 

Volejboll

Kur Vlora Hasani kundërshtonte hilet e trajnerëve 

Nga: Kemajl Goca Më: 12 janar 2022 Në ora: 13:42
Kur Vlora Hasani kundërshtonte hilet e trajnerëve 

Shumë herë ka pakënaqësi në zgjedhjen e më të mirëve të vitit në secilën degë sportive.

Një deklaratë që mbahet mend edhe sot, është e volejbollistes së Dritës nga Gjilani, Vlora Hasani – Berisha.

Kur askush nuk guxonte të ngrit zërin dhe t’i kundërshtonte hilet e trajnerëve në vitin 2011, është fjala për votimin e më të mirëve, Vlora doli hapur duke i qit para aktit të kryer të gjithë.

Vlora reagoi në vitin 2011, sipas saj u zgjodh volejbollistja që nuk e meritoi!

“Edhe vetë Sherifja (Behrami) e di se nuk e ka merituar këtë çmim. Ajo nuk ka qenë as rezerviste në Përfaqësuese, nuk e ka zhvilluar asnjë ndeshje ndërkombëtare, nuk ka asnjë sukses me skuadrën e saj, por kjo që ka ndodhur le të mbetet në ndërgjegjen e trajnerëve. 

Mendoj se katër volejbollistet më të mira sivjet kanë qenë Flutura Hasani, Vildane Jashari, Shemsije Asllanaj dhe Vlora Hasani. Jam e zhgënjyer me vlerësimin e trajnerëve", kishte deklaruar në vitin 2011 Vlora Hasani – Berisha për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Edhe sot vlen kjo deklaratë e saj sepse ka ende padrejtësi pothuajse në çdo degë sportive, sa e sa herë më të mirët mbeten jashtë garës!   

Vlora edhe sot është më e guximshmja nga ish volejbollistet dhe volejbollistet, gjithmonë e thotë hapur dhe i kundërshton padrejtësitë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat