Skënderbeu, Tirana e Partizani bëjnë detyrën

Volejboll

Skënderbeu, Tirana e Partizani bëjnë detyrën

Më: 20 mars 2022 Në ora: 19:54
Skënderbeu, Tirana e Partizani bëjnë detyrën

Janë luajtur sot takimet e javës së 14-të dhe të fundit të sezonit të rregullt në volejboll për femra, duke i lënë vendin fazës play off.

Skënderbeu e mbyll në krye të renditjes, pas fitores 3-0 (25-12, 25-19, 25-22) arritur sot ndaj Lushnjës, ndeshje e luajtur në Krutje. Po 3-0 fiton edhe Tirana, që mposhti në “Fahrie Hoti” rivalet e Vllaznisë (25-18, 25-16, 25-12).

Partizani kampion mundi 3-0 Barleti Volley (25-21, 25-20, 25-15), duke u ngjitur në vendin e katërt të renditjes. Fitore për statistikë korri sot Apolonia, që në fushën e saj mundi 3-0 (25-21, 25-21, 25-14) Flamurtarin e vendit të fundit.

Superliga-Femra, java e 14-të

Apolonia – Flamurtari, 3-0

Lushnja – Skënderbeu, 0-3

Tirana – Vllaznia, 3-0

Partizani – Barleti Volley, 3-0

Renditja: Skënderbeu 39 pikë, Tirana 33 pikë, Barleti Volley 27 pikë, Partizani 25 pikë, Vllaznia 23 pikë, Lushnja 12 pikë, Apolonia 9 pikë, Flamurtari 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat