Publikohet lista e volejbollistëve të Kombëtares U22 të Kosovës

Volejboll

Publikohet lista e volejbollistëve të Kombëtares U22 të Kosovës

Më: 8 maj 2022 Në ora: 00:04
Publikohet lista e volejbollistëve të Kombëtares U22 të Kosovës

Publikohet lista e volejbollistëve të Kombëtares U22 të Kosovës, për ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian.

"Dardanët" e kësaj grupmoshe, të drejtuar nga Faton Mustafa dhe Blendi Haxhikadrija, tashmë kanë filluar përgatitjet dhe sonte grumbullohen sërish në Gjakovë, ku po stërviten para ndeshjeve kualifikuese për Evropianin, i cili zhvillohet mes datave 19-22 maj.

Kosova është pjesë e Grupit E, së bashku me Holandën, Azerbajxhanin dhe Sllovakinë, teksa të gjitha përballjet e këtij grupi do të luhen në Prishtinë nën organizimin e Fderatës së Volejbollit të Kosovës (FVK).

Lista e volejbollistëve të ftuar në Kombëtaren U22:

Pasues: Ergon Tara, Albi Macula

Libero: Ermal Maliqi Rilind Gashi

Qendër: Fisnik Salihu Leka Shyti Erolind Kerqeli, Ervin Llazaqani

Pranues: Erion Bajrami Arbrik Zeka Erion Qalaj Blend Buzuku

Korektor: Rigon Bajrami Taulant Qosa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat