Kosova ndeshet me favoritin e turneut, në takimin e dytë të Evropianit në BV U22

Volejboll

Kosova ndeshet me favoritin e turneut, në takimin e dytë të Evropianit në BV U22

Më: 9 qershor 2022 Në ora: 19:25
Loresa Avdyli/Rinesa Hasani

Dyshja kosovare, Loresa Avdyli/Rinesa Hasani e drejtuar nga trajneri Edon Ibrahimi, pati punë të vështirë kundër favoritit të Grupit A dhe gjithë Kampionatit Evropian për grupmoshën U22, Holandës - e cila është edhe nikoqire e kompeticionit.

Vashat "Dardane" tentuan të bënin më shumë kundër "tulipaneve" Piersma/Bekhuis, por eventualisht u desh të pajtohen me një disfatë 2-0 (21-12, 21-8) në sete.

Kjo është disfata e dytë e ditës për Kosovën, pas asaj kundër Austrisë më herët.

Përballjen e fundit në kuadër të këtij grupi kualifikues, Avdyli dhe Hasani e zhvillojnë kundër dyshes  letoneze Konstantinova/Regute, të premten, me fillim nga ora 20:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat