​Kosova U20 sonte përball Shqipërisë në Kampionatin Ballkanik te volejbollit

Volejboll

​Kosova U20 sonte përball Shqipërisë në Kampionatin Ballkanik te volejbollit

Më: 6 shtator 2022 Në ora: 14:18
Foto ilustrim

Kombëtarja U20 e Kosovës në volejboll, sonte me fillim nga ora 20:00, do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Ballkanik që luhet në Shqipëri, pikërisht kundër vendit nikoqir, Shqipërisë.

Djelmoshat "Dardanë" në këtë takim futen të inspiruar pas fitores bindëse, 3-0, kundër Maqedonisë së Veriut, të zhvilluar ditë më parë.

Kosova është pjesë e Grupit A në këtë kompeticion, së bashku me Shqipërinë dhe Turqinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat