Peja pa konkurrencë, +15 pikë para Skënderbeut

Volejboll

Peja pa konkurrencë, +15 pikë para Skënderbeut

Nga: K.Goca Më: 7 prill 2024 Në ora: 23:07
KV Peja

Peja është pa konkurrencë në elitën e volejbollit të Kosovës.

Treguesi më i mirë është edhe epërsia e thellë e Pejës, 15 pikë para Skënderbeut të Kraishtës.

Pejanët dëshmuan se janë klubi më i organizuar dhe më i fortë financiarisht dhe për cilësi flet më së miri edhe epërsia e thellë.

Image

Tabela

Peja e mbylli pjesën e rregullt të kampionatit me 56 pikë apo 15 më shumë se Skënderbeu.

Gjysmëfinalet e Play-Off-it

Peja - Drita
Skënderbeu - Ferizaj

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat