KV Skënderbeu shkëlqeu, kampion U14

Volejboll

KV Skënderbeu shkëlqeu, kampion U14

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 19:11
Skënderbeu

KV Skënderbeu nga Kraishta e Lipjanit, është fitues i edicionit të sivjemë në kampionatin e grupmoshës U14.

“Djemtë e KV Skënderbeu e fituan finalen ndaj KV Vëllaznimi, me rezultat 2:0.

Vendin e tretë e zuri skuadra e KV Feronikeli, e cila arriti të hyjë në mesin e ekipeve më të mira.

Kupën, ekipit kampion ia dorëzoi presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci.

Medaljet e arta u ndanë nga z. Ilir Dedushi, kurse të argjendtat nga z. Hysen Gashi.

FVK e përgëzon KV Skënderbeu për suksesin e arritur, si dhe të gjitha ekipet pjesëmarrëse, për përkushtimin dhe punën”, njofton FVK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat