KV Drita, fituese e turneut në Strumicë! - Bota Sot
KV Drita, fituese e turneut në Strumicë!

Volejboll

E shtunë, 20 tetor 2018

KV Drita, fituese e turneut në Strumicë!

Nga: K.G. Më: 24 shtator 2017 Në ora: 14:34
KV Drita

Kampionia e Kosovës, Drita nga Gjilani, është në formë të mirë dhe më së miri e dëshmoi edhe triumfi në një turne volejbolli në Strumicë të Maqedonisë.

“Krenaria e qytetit Drita, arriti që në finale ta mposht klubin ‘UGD Shtip’ me rezultat 3:0 dhe te shpallet fituese e turneut ndërkombëtar që u zhvillua në Strumicë!

Ky turne ka qenë një pasqyrë mjaft e mirë për ta parë formën e klubit në prag të fillimit të kampionatit kombëtar. Vazhdojmë me trofe”, shkruan Lorik Ilazi, trajner i Dritës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test