Prishtina Voley heshti Lubotenin dhe Therandën - Bota Sot
Prishtina Voley heshti Lubotenin dhe Therandën

Volejboll

Prishtina Voley heshti Lubotenin dhe Therandën

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 13:14
KV Prishtina Volej

Puna përkushtuese dhe profesionale e trajnerit Xhavit Kajtazi bëri që Prishtina Volej pa asnjë humbje ta përfundoi edicionin vjeshtor në elitën e volejbollit (meshkujt). Prishtina me shtatë fitore rresht, 20 pikë të mbledhura shpallet kampione vjeshtore. Me një fjalë, Prishtina heshti Lubotenin e Ferizajt dhe Therandën.   “Kështu iu gëzuan fitores kryeqytetasit në Therandë. Urime, pra, të gjithëve, edhe Diarit që ka shkuar për studime në Selanik... Edhe Kanit, që po e kalon me sukses riaftësimin”, shkruan mes të tjera Kajtazi.

Rezultatet

Luboteni - Drenica R&Rukolli shtyhet

Theranda - Prishtina Voley 0:3 (24:26, 23:25, 22:25)

Vushtrria – Peja 3:2 (25:19, 20:25, 15:25, 25:20, 15:10)

As Vushtrria - Shpella 0:3 (13:25, 15:25, 14:25)

Tabela

1. Prishtina Voley 7 7 0 21:6 20

2. Luboteni 6 5 1 16:3 15

3. Theranda 7 5 2 15:7 15

4. Vushtrria 7 3 4 12:13 9

5. Peja 7 2 5 9:14 7

6. Drenica R&Rukolli 6 2 4 9:15 6

7. Shpella 7 2 5 9:17 6

8. As Vushtrria 7 1 6 4:19 3

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test