KV Drita, gati për garat e Kupës së FVK-së - Bota Sot
KV Drita, gati për garat e Kupës së FVK-së

Volejboll

KV Drita, gati për garat e Kupës së FVK-së

Nga: K.G. Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 19:01
Ilustrim

Kampionia e Kosovës, Drita nga Gjilani, përgatitet për sfidat e Kupës së FVK-së në volejboll (femrat). “Gara tradicionale ‘Kupa e FVK’ organizohet çdo vit në përfundim të pjesës vjeshtore të garave në Superligën e Kosovës në të dyja konkurrencat, me pjesëmarrës ekipet që kanë qenë pjesë e play off-it në sezonin e kaluar.

Këtë vit Kupa e FVK do të organizohet në Ferizaj në fundjavë, me 9 dhe 10 dhjetor! Të shtunën me dhjetor do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale me këtë orar:

Femrat
Nga ora 14:00 KV Drita - KV Prishtina Voley 
Nga ora 16:00 KV Skenderaj - KV Kastrioti

Meshkujt
Nga ora 18:00 KV Peja - KV Prishtina Voley 
Nga ora 20:00 KV Lubeteni - KV DrenicaR&R

Te dielën me datë 10 dhjetor zhvillohen ndeshjet finale”, bëhet e ditur në faqen e Dritës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test