Partizani dhe Studenti sigurojnë gjysmëfinalet - Bota Sot
Partizani dhe Studenti sigurojnë gjysmëfinalet

Volejboll

Partizani dhe Studenti sigurojnë gjysmëfinalet

Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 10:15
Pamje nga një ndeshje

Partizani dhe Studenti janë dy ekipet e fundit gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë në volejboll për meshkuj, të kualifikuara në përfundim të ndeshjeve të Grupit B, që i zhvilloi takimet e tij në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit. Të kuqtë e trajnerit Tlli Tomorri e mbyllën grupin në vendin e parë, duke i fituar të gjitha takimet e luajtura dhe u renditën në krye me 12 pikë të plota. Kryeqytetasit mundë me lehtësi 3-0 Skënderbeun në takimin e fundit, një sfidë e dominuar nga volejbollistët e Partizanit.

Skënderbeu kishte një fije shpresë para këtij takimi për t’u kualifikuar, por u dorëzua shpejt, duke u eliminuar. Në gjysmëfinale shkon edhe Studenti, që mundi 3-1 Teutën me përmbysje, në një takim që nisi mirë për durrsakët, por më pas në fushë dominuan kryeqytetasit. Studentit i duhej fitorja për të avancuar dhe ia doli mbanë, duke e merituar kualifikimin. Nga Grupi B u eliminua skuadra e Erzenit, që kryeson kampionatin e meshkujve në mbyllje të fazës së parë, një eliminim surprizë, pasi del nga betaj një nga ekipet pretendente.

Kupa e Shqipërisë – Meshkuj (Grupi B-Ramazan Njala)

Skënderbeu – Partizani,       0:3

Teuta – Studenti,                   1:3

Renditja përfundimtare: Partizani 12 pikë (4/0), Studenti 9 pikë (3/1), Erzeni 6 pikë (2/2), Skënderbeu 3 pikë (1/3), Teuta 0 pikë (0/4).

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test