Lulja volejbollistja nga Kosova - Bota Sot
Lulja volejbollistja nga Kosova

Volejboll

Lulja volejbollistja nga Kosova

Më: 20 dhjetor 2017 Në ora: 08:59
Lule Simnica

Lule Simnica këtë edicion po luan tek ekipi TV Dinggolfing, që bën pjesë në kategorinë e tretë të Gjermanisë.

Kjo për dikë në Kosovë mund të duket pak, por Simnica është volejbollistja e parë nga Kosova që ia ka dalë të luajë në Gjermani, pavarësisht se nuk bëhet fjalë për elitë. Po ashtu, në vitet e fundit është e vetmja që nga Superliga e Kosovës ia ka dalë të bëjë karrierë në Evropë.

Simnica ka më shumë se një vit që është larguar nga Kosova dhe jeton në Gjermani. Këtë edicion i është bashkuar ekipit TV Dingdolf, që është ndër pretendentët kryesor për të siguruar ngjitjen në kategorinë e dytë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test