Para 17 vjetësh: Ish volejbollistet e mirënjohura të Kosovës, çfarë shikoni? - Bota Sot
Para 17 vjetësh: Ish volejbollistet e mirënjohura të Kosovës, çfarë shikoni?

Volejboll

Para 17 vjetësh: Ish volejbollistet e mirënjohura të Kosovës, çfarë shikoni?

Nga: Kemajl Goca Më: 9 janar 2018 Në ora: 13:04
Mimoza Shkodra, Ganimete Gërbovci dhe Feime Shala

Vitet kalojnë por historia nuk fshihet asnjëherë. Një fotografi e bujshme para 17 vjetësh që është bërë nga i palodhshmi Afrim M. Kçiku.  

Ai ka bërë shumë fotografi dhe kontributi i tij mund të quhet edhe si një i heroit, sepse ka bërë shumë në kohën e okupimit, pra në kohërat më të vështira kur Serbia sulmonte nga të gjitha anët.

17 vjet më parë, tri ish volejbollistet e kombëtares së Kosovës, ishin ulur në një skaj të stadiumit të qytetit në Gjilan dhe shikonin futboll. Është Mimoza Shkodra, Ganimete Gërbovci dhe Feime Shala, tri emra të respektuar edhe në ditët e sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test