Këto janë femrat trajnere në volejbollin e Kosovës - Bota Sot
Këto janë femrat trajnere në volejbollin e Kosovës

Volejboll

Këto janë femrat trajnere në volejbollin e Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 29 janar 2018 Në ora: 11:39
Olta Kalludra

Në volejbollin e Kosovës janë disa nga femrat të angazhuara por edhe të paangazhuara si trajnere. Gjithnjë e më shumë po shtohet edhe numri i ish volejbollisteve në zejen e trajneres. Në Vushtrri është e palodhshmja Olta Kalludra, ndërsa ish volejbollistja Afërdita Sadiku,  është me rol trajnere, ndërsa Vildane Jashari trajnere në KV Kastriotin nga Ferizaj. Ganimete Gërbovci trajnere në KV Prishtina F. kurse Drenusha Asllanaj është te grupmoshat e reja: Prishtina Volley.

ImageGanimete Gërbovci

Kemi edhe disa nga trajnere tjera femrat, që kjo është një e mirë për sportin skofiar. A do të ishte e mirë të gjitha këto të janë të angazhuara si trajnere në kombëtaren e Kosovës për grupmoshat e tyre. A po e ndjen Ganimete Gërbovci konkurrencën në kryeqytet nga trajneret e ardhshme, si bie fjala Drenusha Asllanaj, edhe pse kjo e fundi është e papërvojë. Vildanja ka një përvojë shumë të mirë sikurse edhe Olta dhe Afërdita. Këto tria pa dyshim se mund ta ndjejnë edhe presionin e Gërbovcit, pasi që kjo e fundit ka plane afatgjate për sportin e respektuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test