Emrat që nuk harrohen në volejboll - Bota Sot
Emrat që nuk harrohen në volejboll

Volejboll

Emrat që nuk harrohen në volejboll

Nga: Kemajl Goca Më: 28 shkurt 2018 Në ora: 15:09
Në foto janë: Bahri Gjinovci, Albulena Ejupi, Afërdita Sadiku, Ganimete Gërbovci, Albana Hajdaraj, Leonora Latifi, Edona Gjinolli, Shemsije Asllanaj, Vildane Jashari, Vlora Berisha, Flutra Hasani, Shqipe Kçiku, Suzana Reçica dhe Deniza Hasani.

Kombëtarja e Kosovës në volejboll e vitit 2007, e cila kishte disa nga emrat e njohur që atë periudhë ishin alfa e omega edhe në klubet ku luani ato. Sot disa nga emrat e asaj periudhe i mungojnë sporti skofiar për faktin se nuk e kanë edhe cilësinë, siç ishte Shemsije Asllanaj, Afërdita sadiku, Edona Gjinolli, Vildane Jashari, Vlora Hasani-Berisha, Ganimete Gërbovci etj.

Në foto janë: Bahri Gjinovci, Albulena Ejupi, Afërdita Sadiku, Ganimete Gërbovci, Albana Hajdaraj, Leonora Latifi, Edona Gjinolli, Shemsije Asllanaj, Vildane Jashari, Vlora Berisha, Flutra Hasani, Shqipe Kçiku, Suzana Reçica dhe Deniza Hasani.

E keqja është se volejbolli nuk e ka një monografi, që do të ishte shumë në interes jo vetëm të sportit skofiar, sepse ky brez i ri do që të din për emrat që kishte dikur ky sport dhe që mburrej edhe qytetet e tyre. Atëkohë ka pasur lojtare që është paguar 1000 euro, 800 e 500, ndërsa sot është tjetër histori, nuk e kanë atë mundësi të kushteve të mira, por edhe shikues kishte shumë më shumë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test