Peja fitoi në Therandë - Bota Sot
Peja fitoi në Therandë

Volejboll

Peja fitoi në Therandë

Më: 12 mars 2018 Në ora: 11:49
Rezultatet

Kryendeshja e javës së 11 e Superligës së Kosovës në volejboll u zhvillua në palestrën e sporteve ‘13 Qershori’ në Therandë midis Therandës dhe Pejës, e cila përfundoi në favor të pejanëve me rezultat 3:1 në sete.

Seti i parë nisi me rivalitet, i cili zgjati deri te rezultati 9:9. Mirëpo, më pastaj udhëtuesit morën iniciativën në lojë dhe më shumë në saje të gabimeve të nikoqirëve kaluan në avantazh. Me rezultat 17:25 përfundoi seti i parë.

Edhe fillimi i setit të dytë ishte pothuaj identik deri te rezultati 9:9. Ndërkohë, për dallim nga seti i parë, vendësit kësaj radhe vazhduan me gjuajtje të sakta dhe me blloqe të suksesshme. Kjo bëri që mikpritësit t’u revanshohen pejanëve me rezultat të njëjtë, 25:17.

Seti i tretë u karakterizua me lojë shumë më të organziuar të mysafirëve, tek të cilët funksiononin mirë, pasimet, shërbimet, gjuajtjet dhe blloqet. Me shifrat 25:21 në favor të udhëtuesve përfundoi ky set.

Shpresat e suharekasve për ta kërkuar ‘tajbrekun’ kishin mbetur në setin e katërt, të cilin e nisën shumë mirë dhe krijau nepërsinë prej 4:1.

Mirëpo më pastaj volejbollistët e Pejës së pari barazuan rezultatin e më pastaj kaluan edhe në avantazh, të cilin deri në fund sa vinin dhe e shtonin, duke e përfunduar këtë set me rezultat 25:17, që njëherësh shënoi edhe fundin e kësaj përballjeje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test