Kur Maki u nderua nga presidenti Historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova - Bota Sot
Kur Maki u nderua nga presidenti Historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova

Volejboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Kur Maki u nderua nga presidenti Historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova

Nga: Kemajl Goca Më: 21 mars 2018 Në ora: 12:07
Kur Maki u nderua nga presidenti Historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova

Një fotografi e rrallë e ish volejbollistes së mirënjohur, Makfire Brestovci. Ish volejbollistja e kombëtares së Kosovës dhe e Dritës nga Gjilani, luajti në periudha më të vështira, në kohën e okupimit, kur çdo gjë që ishte shqiptare sulmohej nga bandat dhe milicia vrastare serbiane.

Maki në vitet e 90-ta u nderua me mirënjohje nga Presidenti Historik i Republikës së Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. Ish volejbollistja më e mirë në vendin tonë, me shumë të tjerë në sportin skofiar sakrifikoi jetën në luftë për të mbajtur gjallë sportin dhe bërjen e shtetit të Kosovës, që sot e dhjetë vjet është i njohur ndërkombëtarisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test