Prishtina F. fiton derbin e Lindjes - Bota Sot
Prishtina F. fiton derbin e Lindjes

Volejboll

E martë, 20 nëntor 2018

Prishtina F. fiton derbin e Lindjes

Nga: K.G. Më: 26 mars 2018 Në ora: 11:05
Rezultatet

Prishtina femrat triumfoi në derbin e Ligës së Parë, grupi i Lindjes, duke e mundur me rezultat 3:1 Ulpianën. Vashat e Prishtinës me këtë fitore siguruan edhe vendin e parë dhe tani me qetësi presin takimet e fundit.

Image

Tabela

Ulpiana humbi ndeshjen kryesore dhe lëshoi rastin për vend të parë. Trajnerja e Prishtina F. Ganimete Glrbovci, është e lumtur për fitoren në derbin dhe tani mendjen e ka në elitë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test