Prishtina Volley,13 fitore, vetem 1 humbje - Bota Sot
Prishtina Volley,13 fitore, vetem 1 humbje

Volejboll

E enjte, 18 tetor 2018

Prishtina Volley,13 fitore, vetem 1 humbje

Më: 2 prill 2018 Në ora: 11:02
KV Prishtina Volley

Ka perfunduar pjesa e rregullt e Superligës së Kosovës në volejboll për meshkuj, duke dhënë kështu perfundimisht katër skuadrat e para, që do të vazhdojnë kapitullin vijues të gjysmëfinales së përfundimtares.

Prishtina Volley doli bindshëm më e mira duke e mbyllur edicionin 2017/2018 në vendin e parë dhe duke lenë prapa Lubotenin, që në xhirot e fundit pësoi dy humbje befasuese nga Peja dhe Drenica...

Peja doli e treta, ndërsa Theranda e katerta.

Image

Tabela

Në gjysmëfinale të perfundimtares, takohen: Prishtina Volley - Theranda dhe Luboteni - Peja.

Skuadrat që shënojnë nga dy fitore, do të kualifikohen në finalen e madhe...

Juniorët e Prishtina Volley-t, po ashtu e mbyllen edicionin me sukses, duke zënë vendin e tretë, shkruan në profilin e tij në facebook, trajneri i Prishtina Volley, Xhavit Kajtazi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test