Prishtina dhe Ulpiana, kampionë të Ligës së Parë - Bota Sot
Prishtina dhe Ulpiana, kampionë të Ligës së Parë

Volejboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Prishtina dhe Ulpiana, kampionë të Ligës së Parë

Më: 23 prill 2018 Në ora: 11:35
Prishtina F.

Prishtina F. në konkurrencën e femrave është shpallur kampion i Ligës së Parë, pasi që finale ka fituar ndaj Ulpianës. Në konkurrencën e meshkujve ekip kampion i Ligës së Parë është shpallur Ulpiana nga Lypjani, pasi që në finale ka fituar ndaj Vëllaznimit.

Femrat

Ulpiana-Vëllaznimi 3:2

(20:25,25:19,22:25,25:23,15:7)

Meshkujt

Prishtina-Ulpiana 3:1

(25:13,25:21,20:25,25:11)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test