Kurrë kësi atmosfere nuk ka pas volejbolli në Kosovë - Bota Sot
Kurrë kësi atmosfere nuk ka pas volejbolli në Kosovë

Volejboll

E enjte, 18 tetor 2018

Kurrë kësi atmosfere nuk ka pas volejbolli në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 30 prill 2018 Në ora: 11:44
Atmosfera në Gjilan

Klubin e volejbollit Drita nga Gjilani (femrat), kampionë të ri, duhet ta mbajnë para duash dashamirët e volejbollit. E para, pas luftës nuk mbahej mend se ndonjë palestër është mbush përplot shikues sikurse ajo në finalen e play-offit Drita – Skenderaj. Një panoramë tjetër dhe një shkëlqim i sportit skofiar. Kurrë në vitet e pasluftës nuk ka qenë kështu e mbushur ndonjë sallë në ndeshjen e volejbollit dhe për këtë ka meritë kush tjetër, përveç trajnerit të Dritës, Lorik Ilazi.

Image

Ndeshja ndërmjet KV Dritës dhe KV Skenderaj vlerësohet si rekord për shikueshmëri në Ballkan nga CEV!

“Kur jena n’ tribuna një Ballkan na nin!”, shkruhet në faqen e Dritës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test