Kombëtaret e volejbollit nisin grumbullimin në prag të Ligës së Europës - Bota Sot
Kombëtaret e volejbollit nisin grumbullimin në prag të Ligës së Europës

Volejboll

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Kombëtaret e volejbollit nisin grumbullimin në prag të Ligës së Europës

Më: 5 maj 2018 Në ora: 18:54
Kombëtaret e volejbollit

Më datën 20 maj do të nisë aventura e ekipeve kombëtare të volejboll, që për të tretin vit me radhë do të luajnë në Ligën e Europës, turne që këtë herë do të ketë një format ndryshe. Këtë herë do të luhet me sistem vajtje-ardhje (6 ndeshje) dhe jo me sistem grumbullimi, siç ka ndodhur në dy edicionet e fundit. Kombëtaret do të nisin grumbullimin për t’u përgatitur për këtë event nga dita e diel (6 maj), ndërsa të hënën do të nisin përgatitjet në parket.

Kombëtarja e femrave ndodhet në Grupin B, së bashku me Gjeorgjinë, Austrinë dhe Izraelin, ndërsa kombëtarja e meshkujve ndodhet në Grupin B së bashku me Bjellorusinë, Hungarinë dhe Kroacinë. Takimi i parë do të luhet më datën 20 maj dhe ai i fundit më datën 6 qershor. Të dyja ekipet kombëtare ndodhet në Grupin e Argjendtë. Në dy edicionet e fundit Shqipëria ka bërë paraqitje të mira, madje duke iu afruar shumë kualifikimit për në fazën finale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test