Superliga e Kosovës me dy kryetrajnere femra, cila do të jetë e treta? - Bota Sot
Superliga e Kosovës me dy kryetrajnere femra, cila do të jetë e treta?

Volejboll

Superliga e Kosovës me dy kryetrajnere femra, cila do të jetë e treta?

Nga: Kemajl Goca Më: 11 maj 2018 Në ora: 16:13
Vildane Jashari

Volejbolli po sundon për nga gjinia e bukur që janë kryetrajnere në elitën e sportit skofiar për dallim nga sportet tjera, siç janë basketbolli apo futbolli ose edhe hendbolli. Vildane Jashari është kryetrajnere tash e një kohë në ekipin e Kastriotit të Ferizaj. Jashari  u tregua e suksesshme e cila me Kastriotin fituan Kupën e Kosovës, pasi që në finale me 3:2 kishin mundur Dritën nga Gjilani.

Image

Ganimete Gërbovci

Superligës i shtohet edhe një kryetrajnere femër, është fjala për Ganimete Gërbovcin, e cila me Prishtina F. është kampione në Ligën e Parë. Prishtina F. është anëtare e re e elitës fal punës së palodhshme të kryetarit të klubit Mehdi Mehmetit dhe kryetrajneres Ganimete Gërbovci. Cila do të jetë kryetrajnerja e tretë?

Flitet se Arta Ramadani mund të emërohet kryetrajnere e Ferizajt, por nuk ka asgjë konkrete deri me tash.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...