Gjinovci i kënaqur me garën e beachvolleyt - Bota Sot
Gjinovci i kënaqur me garën e beachvolleyt

Volejboll

Gjinovci i kënaqur me garën e beachvolleyt

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 17:04
Gjinovci i kënaqur me garën e beachvolleyt

Në kuadër të aktiviteteve të Javës Evropiane Sportive,  ndër aktivitetet të organizuara nga Federata e Sporteve Universitare e Kosovës, kanë qenë edhe garat e beachvolley-it ne dy konkurrencat dhe garat Mix. Fitues të këtyre garave kanë qenë: Shkëlqim Ismaili dhe Armend Berisha në konkurrencën e meshkujve, ndërsa Donika Xhemili dhe Rrahime Maliqaj, tek femrat.

Në garën Mix vendin e parë e zuri Armend Berisha dhe Rrahime Maliqaj. Koordinator i organizimit të turneu në beachvolley ishte  Bahri Gjinovci, përfaqësueses i Fakultetit te Edukimit Fizik dhe Sportit. Gjinovci është i kënaqur me këtë aktivitet dhe i ka përgëzuar për angazhim e cilësi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...