Basti i Gjinovcit për ekipet e volejbollit të javës së 5-të - Bota Sot
Basti i Gjinovcit për ekipet e volejbollit të javës së 5-të

Volejboll

Basti i Gjinovcit për ekipet e volejbollit të javës së 5-të

Nga: Kemajl Goca Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 16:55
Bahri Gjinovci

Ish volejbollisti i mirënjohur, Bahri Gjinovci, ka vënë bast për secilën ndeshje se si mund të del 1 apo 2 në kuadër të javës së pestë të Superligës së Kosovës në volejboll (femrat)!  Sipas tij, M-Technologie fiton takimin me Feronikelin, sikurse edhe Kastrioti ndaj Prishtina F.

Po ashtu Gjinovci tha se Gryka do fiton ngushtë me 3:2 ndaj Ulpianës, ndërsa Drita bindshëm me 3:0 në përballje me Ferizajn dhe Skenderaj e mund Vushtrrinë. Gjinovci bazohet në formën e ekipeve, sidomos në cilësitë që kanë. Mbetet të shihet hiq më larg se të dielën se sa do të jetë i saktë Gjinovci.

Basti i Gjinovcit  

Feronikeli-M-Technologie    2

Prishtina F.-Kastrioti   2

Vushtrria-Skenderaj    2

 Gryka-Ulpiana   1

Drita-Ferizaj        1

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat