Kalendari i eliminatoreve në volejboll - Bota Sot
Kalendari i eliminatoreve në volejboll

Volejboll

Kalendari i eliminatoreve në volejboll

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 18:18
Pamje nga një ndeshje

Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) ka publikuar sot kalendarin e fazës eliminatore të Kupës së Shqipërisë në volejboll për meshkuj, event që do të nisë këtë fundjavë dhe do të mbyllet më datën 17 dhjetor. 9 ekipet pjesëmarrëse në këtë event janë ndarë në dy grupe, në bazë të renditjes që ato kanë patur në përfundim të fazës së parë të kampionatit.

Kështu, në Grupin A, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen në qytetin e Elbasani, janë skuadrat e Vllaznisë, Elbasanit, Skënderbeut dhe Partizanit. Ndërsa në Grupin B, që do t’i zhvillojë takimet e tij në sallën sportive “Fahrie Hoti” në kryeqytet janë skuadrat e Tiranës, Teutës, Studentit, Farka Volley dhe Erzenit. Dy ekipet që do të renditen në dy vendet e para në secilin grup avancojnë në fazën gjysmëfinale.

Grupi A – 7 dhjetor, dita e parë

Vllaznia – Elbasani, ora 16:00

Skënderbeu – Partizani, ora 18:00

Grupi A – 8 dhjetor, dita e dytë

Vllaznia – Skënderbeu, ora 16:30

Elbasani – Partizani, ora 18:30

Grupi A – 9 dhjetor, dita e tretë

Skënderbeu – Elbasani, ora 15:00

Partizani – Vllaznia, ora 17:00

 

Grupi B – 7 dhjetor, dita e parë

Tirana – Teuta, ora 16:00

Studenti – Farka Volley, ora 18:00

Erzeni (pushim)

Grupi B – 8 dhjetor, dita e dytë

Teuta – Studenti, ora 16:00

Erzeni – Tirana, ora 18:00

Farka Volley (pushim)

Grupi B – 9 dhjetor, dita e tretë

Studenti – Erzeni, ora 16:00

Farka Volley – Teuta, ora 18:00

Tirana (pushim)

Grupi B – 16 dhjetor, dita e katërt

Erzeni – Farka Volley, ora 16:00

Tirana – Studenti, ora 18:00

Teuta (pushim)

Grupi B – 17 dhjetor, dita e pestë

Teuta – Erzeni, ora 16:00

Farka Volley – Tirana, ora 18:00

Studenti (pushim)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...