Me shqiponjën dykrenare nga Kroacia përshëndesin Ushtrinë e Kosovës!

Volejboll

Me shqiponjën dykrenare nga Kroacia përshëndesin Ushtrinë e Kosovës!

Nga: K. Goca Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 12:48
Me shqiponjën dykrenare nga Kroacia përshëndesin Ushtrinë e Kosovës!

Volejbollistet e Universitetit të Prishtinës po marrin pjesë në Universiadën, që organizohet në qytetin e bukur të Dubrovnikut të Kroacisë. Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës (meshkujt), Bahri Gjinovci, që drejton edhe Universitetin, është një emër i respektuar, tha për gazetën kombëtare “Bota sot”, se pas ndeshjes, gati sa fluturuam nga gëzimi, kur morëm lajmin se Kosova u bë me ushtri dhe vashat tona bën shqiponjën dykrenare, që i mirëprit edhe nga të pranishmit. Universiteti sot takohet me Universitetin e Bosnjës.,

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat