Klubi i xhudos merr mirënjohjen “Heronjtë e Rinj të Atdheut” - Bota Sot
Klubi i xhudos merr mirënjohjen “Heronjtë e Rinj të Atdheut”

Xhudo

Klubi i xhudos merr mirënjohjen “Heronjtë e Rinj të Atdheut”

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 11:58
Klubi i xhudos merr mirënjohjen “Heronjtë e Rinj të Atdheut”

Kryetari i degës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, Ali Berisha i ka ndarë klubit të kampionëve mirënjohjen me motivacion “Heronjtë e Rinj të Atdheut".

Aliu ka shkruar në Facebook se në përmbyllje të vitit, sot me bashkëpunëtor të AAK-së, dega në Pejë ishin në klubin më të suksesshëm jo vetëm në Kosovë po edhe më gjerë, në klubin e kampionëve.

“Në emër të Aleancës dega ne Pejë, bazuar në kontributin në sport dhe përmes sportit në kontributin e jashtëzakonshëm për shtetin e Kosovës ndamë mirënjohjen me motivacion “Heronjtë e Rinj të Atdheut". Peja gjithmonë do të krenohet me mjeshtrin e madh të xhudos, Toni Kuka dhe kampionët Majlinda, Nora, Akili, Distria e shumë kampion të tjerë”, ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...